Arytmetyka Mentalna

AMAkids w Centrum Kreatywnego Rozwoju

Arytmetyka Mentalna™ – zajęcia dla dzieci 5-14 lat

Japońska metoda rozwijająca kompetencje matematyczne i logiczne dzieci!
Już ponad 54.000 uczniów w 29 krajach rozwija się lepiej dzięki tej metodzie.
Słyszeliście o zaletach Arytmetyki Mentalnej™ AMAkids?
szybki wzrost umiejętności matematycznych
widoczna poprawa koncentracji
blisko 100% wzrost skuteczności zapamiętywania
wpływ na skuteczną naukę języków obcych
dzięki tej metodzie dzieci poświęcają mniej czasu na naukę tym samym zyskują więcej czasu na zabawę!

Grupa 1 JUNIOR

Dzieci 5-6 lat
godz. 9:00-10:10

Grupa 2 SENIOR

Dzieci 7 lat i wiecej
godz. 10:30-12:00

Arytmetyka Mentalna™

 to licencjonowany zestaw ćwiczeń, który rozwinie zdolności umysłowe i twórcze Twojego dziecka. Wykorzystujemy japońską metodę nauki arytmetyki na liczydle Soroban, który rozwija pełny potencjał intelektualny i funkcjonalny obu półkul mózgu. Nauka Arytmetyki Mentalnej™ w młodym wieku przyczynia się do istotnego wzrostu szybkości i percepcji przetwarzania danych w mózgu, a dzięki długotrwałym efektom Twoje dziecko osiągnie sukcesy w długiej perspektywie życia. Arytmetyka Mentalna™ to metoda, dzięki której dziecko posiądzie dodatkowo umiejętność obliczeń arytmetycznych bez użycia kalkulatora, komputera i innych narzędzi do pisania. Narzędziami pracy są: japońskie liczydło SOROBAN, autorskie gry logiczne, ćwiczenia kinezjologiczne w tym kostka rubika – SpeedCubing.

Kształcimy logikę

W polskiej szkole wciąż dominuje model, który skupia się na zapamiętywaniu informacji, zamiast nauczać wykorzystywania współczesnych narzędzi jako źródła danych. Nasze ćwiczenia i gry rozwojowe wspierają umiejętność logicznego i krytycznego myślenia. Dzięki autorskim treningom brainfitness dostosowanym do wieku dziecka uczymy skutecznego rozwiązywania problemów.

Myślenie analityczne

Zdaniem socjobiologów zdolność dokonywania wyborów jest jedną z kluczowych cech osobowości. Nasze ćwiczenia kształcą umiejętność selektywnego doboru potrzebnych danych z chaosu informacyjnego. Istotnie zwiększamy pewności siebie dziecka. W następstwie czego dzieci szybciej i chętniej podejmują skuteczne decyzje.

Trenujemy skupienie uwagi

Dzisiejszy świat dostarcza dziecku bardzo wielu bodźców, które rozpraszają jego uwagę, powodują nerwowość co negatywnie wpływa na jego rozwój. Nasze ćwiczenia mózgu trenują umiejętność skupienia uwagi. Twoje dziecko będzie umieć zarządzić tym stanem i efektywnie wykonywać wybrane czynności.