Warsztaty dla rodziców “O ustalaniu zasad w pigułce” 29.06.2018 godz. 17:00 – 20:00

Warsztaty dla rodziców “O ustalaniu zasad w pigułce” 29.06.2018 godz. 17:00 – 20:00

PSPiA KLANZA, Wolontariat Wielkopolski zapraszają
mieszkańców Gminy Swarzędz na warsztat umiejętności wychowawczych:

  „O wyznaczaniu granic w pigułce”,

który odbędzie się
29 czerwca 2018 roku w godz. 17:00-20:00

w Świetlicy Wiejskiej w Gruszczynie, ul. Katarzyńska 65 (przy rondzie).

Dzięki współfinansowaniu ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego udział w warsztacie jest bezpłatny. Ilość miejsc jest ograniczona.

Zapisy przyjmujemy pod numerem 502 055 773 (najlepiej smsem)
lub mailowo: biuro@centrumkr.pl

 

„O wyznaczaniu granic w pigułce”

Dlaczego dzieci bywają nieznośne? Jednego dnia dostosowują się do ustalonych reguł i rytuałów a drugiego wydają się całkowicie o nich zapominać. Im bardziej prosimy je o przestrzeganie zasad, tym bardziej je łamią. Dlaczego tak się dzieje? Jak sobie z tym poradzić?

Na warsztatach zastanowimy się jak ustalać zasady i wyznaczać granice. W jaki sposób być konsekwentnym a kiedy pozwolić sobie na elastyczność. Karać czy nie? A jeśli tak, to w jaki sposób? Czym różni się kara od konsekwencji i co z tego wynika? Jakie zabawy i ćwiczenia mogą pomóc dzieciom w zrozumieniu i przestrzeganiu reguł?

Przyjrzymy się również temu, co lubimy robić z naszymi dziećmi a co nas irytuje i czy ma to jakiś wpływ z zachowaniem naszych dzieci. Jak komunikować swoje potrzeby i szanować granice dziecka.

Prowadzący:

Sylwia Trzeciak – Pedagog z przygotowaniem psychologicznym, ekonomista, trener Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów  KLANZA, certyfikowany animator grup zabawowych. Autorka Programu psychoprofilaktycznego wspierającego rodziny z małymi dziećmi „Świadome Rodzicielstwo”.